joomla templates

Увійти

Увійти Закрити
---

Український народний хор «Калина» ПНПУ імені В. Г. Короленка

---

Новини колективу

14 черв.

У рідне село Грабарівку вчотирнадцяте завітав заслужений діяч мистецтв України професор ПНПУ імені В.Г. Короленка Г.С. Левченко зі своїми вихованцями – учасниками українського народного хору «Калина». У дарунок везли найдорожче, найсвятіше – щиру любов і пісню. У колективі поїздку на малу батьківщину їх шановного учителя, де щороку проходить мистецький фестиваль «Калинові гуляння», ним же і започаткований, чекають з нетерпінням. Якась вона особлива.

Може, ліричним настроєм їх керівника, може, весняним розмаєм, бо відбувається завжди в останню суботу травня. А ще надзвичайно смачним кулішем, після якого так бадьоро танцюється під високими осокорами, що й додому не хочеться… Збуджені концертом і гарячим прийомом,  калиняни і в автобусі співають, а він, їх наставник і батько, згадує кожну хвилинку цього дня, який сплив дуже швидко…

Батьківська хата… Біля паркану односельці з хлібом-сіллю на рушнику, а з ганку лине пісня. Співають сасинівські дівчата (недалеко від їхнього села й народився в полі), здається, про нього кожне слово:

ансамбль Молодички

Злітав я у вирій, бував я далеко

Але повертався, мов тая лелека.

Линула пісня від батьківського порогу, краяла серце щирою правдою, а біля зарослого бугилою ставка витьохкували солов’ї.

Чом моє серденько втомлене в’яне?-

Линуть роки за водою,-

Дарунок батьківській хаті

виспівувала «Калина» світлу печаль душі маестро Левченка. Перехрестився, уклонився і переступив отчий поріг. Вдарило гостро духом скошеної трави, що встеляла долівку (як у далекому дитинстві на Зелені свята!)… Якась пташина озвалася на даху, уперто вела свою партію в солов’їному хорі. Може, то мамина душа вітала сина?

IMG_5962

Калиняни, посмакувавши бутербродами з чаєм (такий духмяний тільки в Грабарівці заварюють!), заходили до хати, роздивлялися світлини на стінах, а Григорій Семенович обіймав товариша дитинства Василя Панікара, він його першим зустрів, ледве відчинилися двері автобуса. Разом вирушили й на Співоче поле.

Берег великого ставу, на якому розташували концертний майданчик, квітував не тільки посадженою тут калиною, а й яскравими барвами вишивок, виробів з бісеру, соломки – тут розмістили свої експозиції майстри декоративно-ужиткового мистецтва Пирятинського краю.

Фестиваль «Калинові гуляння» відкрили господарі. Пісня «Рідна земля» у виконанні солістки Пирятинського районного  Будинку культури Антоніни Запорожець стала своєрідним заспівом свята. Естафету підхопив славетний фольклорно-етнографічний колектив «Древо»  Крячківського СК (керівник Н. Рева).

Древо

Веселили гостей свята піснею «Ой на горі ярмарок» учасники вокального ансамблю «Співуча Вікторія» (керівник В. Бацман). Козацькі пісні прозвучали в майстерному виконанні ансамблю «Старости» Березоворудського аграрного коледжу (керівник В. Назаренко), народного аматорського вокального ансамблю «Джерело» Пирятинського районного БК, фольклорного колективу «Молодички» (керівник О. Цись)  Сасинівського СБК.

IMG_5987

Порадували присутніх танцем «Крутуха»  наймолодші учасники свята – зразковий аматорський хореографічний колектив «Стиль» Пирятинської школи естетичного виховання (керівник В. Гречуха).

Аж ось і довгоочікуваний виступ українського народного хору «Калина», який, як з гордістю заявляють пирятинці, прославляє їх край на весь світ. Гості з Полтави на сцені, а учасники фестивалю стоять обіруч і слухають, підспівують. Виступ «Калини» тут називають академією хорового співу. Здіймається багатоголосий птах пісні над грабарівським Співочим полем, а з ним і людські душі в радості, у любові до землі, до краси.

Двадцять пісенних і танцювальних номерів привезли калиняни в дарунок сільським трударям.

Гопак

Проте цьогорічний виступ відрізнявся від попередніх. У хорі «Калина» співають земляки Г.С. Левченка – Руслана і Сніжана Довженко (родом із села з поетичною назвою Калиновий міст). Нещодавно вони одержали вищу освіту зі спеціальності «музичне мистецтво», успішно склавши екзамен з диригування. Отож  маестро вирішив зробити для земляків сюрприз: дівчата виступили на мистецькому фестивалі «Калинові гуляння» не тільки в звичному для них амплуа хористок, а і як диригенти, змінивши свого учителя на диригентському містку. Під їх орудою хор «Калина» виконав два твори. Та на цьому дива не закінчилися. Тільки  продиригувала Сніжана, як із хору вийшов юнак з букетом квітів і, переборюючи хвилювання, підійшов до дівчини. Ні, це не було вітання  з успішно виконаним номером – це було освідчення в коханні, палке й щире, на все поле! А потім хлопець став на коліно і, тримаючи обручку, попросив дівчину стати його дружиною. Бриніли сльози щастя на очах закоханих,  плакали розчулені калиняни, оплесками вітаючи любов.

Освідчення

А над полем поважно пролітав лелека, ніби благословляючи  людей, які вміють любити, берегти й плекати красу. Птах линув до свого гніздечка. І був у цьому свій особливий сенс і одвічна істина, як в улюбленій  маестро Левченком пісні «Лелеча доля»: «Говорила мати у літа далекі, що мене до хати принесли лелеки…»

IMG_6097

Ось так щороку, усупереч літам і недугам,  долає сивочолий майстер пісенного дива сотні кілометрів до рідного гнізда, щоб «поклонитись полю на чотири боки за лелечу долю й пережиті роки!»

Вікторія Гайдамака, педагог.

Фото В. Дяченка.

21 жовт.

Калиняни привітали видатного українця пана Богдана Гаврилишина з 90-річчям

19 жовтня 2016 року в столичному Палаці мистецтв "Україна" Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка взяв участь у великому благодійному концерті "Мистецтво життя" з нагоди 90-річчя відомого українця, генія сучасності Богдана Гаврилишина.

Святковий вечір організовано Фондом Богдана Гаврилишина з метою надихнути українців, а особливо молодь, життєвим прикладом ювіляра, розказати якомога більшому колу людей неймовірну історію успіху великого українця, історію, варту наслідування.

Видатного ювіляра вітали  міністр освіти і науки Лілія Гриневич, представники органів державної влади, іноземні посли, представники української діаспори, видатні громадські діячі, політики. Калиняни на чолі з Заслуженим діячем мистецтв України, професором Григорієм Левченком окрім пісенного вітання подарували пану Богдану символ Українського наддніпрянського степу – петриківський розпис.

Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, довголіття та нових звершень.

90 Б.Гаврилишину

02 черв.

Важкі дощові хмари звисали над тополями, несміливо визирала із зелені узбіч розквітла бузина, а два сучасних автобуси уперто рухалися туди, де в останню суботу травня ось уже 13 років поспіль, усупереч природнім і життєвим негараздам, зберуться мешканці Грабарівки й навколишніх сіл, аби поринути у дивосвіт обласного пісенно-мистецького фестивалю «Калинові гуляння», послухати своїх талановитих односельців, серед яких унікальний фольклорно-етнографічний колектив «Древо» із села  Крячківки, самодіяльний фольклорний гурт «Заспів»  Сасинівського БК, лауреат літературно-мистецької премії імені Д. Луценка «Осіннє золото» Валентина Стельмах, вокальний дует Давидівського сільського будинку культури у складі Надії Ліневської та Катерини Желєзняк, зразковий аматорський хореографічний колектив «Стиль» Пирятинської школи естетичного виховання.

IMG_4012

З особливим теплом зустрічають на цьому святі український народний хор «Калину», адже це дітище їхнього земляка – уродженця Грабарівки, заслуженого діяча мистецтв України професора ПНПУ імені В.Г. Короленка Г.С. Левченка. Та й для маестро виступ на землі дитинства незрівнянний ні з яким іншим. Спочатку разом з калинянами Григорій Семенович їде до батьківської хати, яку односельці дбайливо зберігають. З вдячністю й трепетом слухав цього разу пісню «Ой давно-давно в матінки була» у виконанні добрих друзів «Калини» - учасниць ансамблю «Древо», а потім для присутніх прозвучала пісня Г. Левченка на слова М. Бойко «Земле рідна моя». Уклонившись рідному порогу й пригостившись хлібом-сіллю, усі вирушають на Грабарівське співоче поле. Тут маестро щороку складає екзамен перед своїми земляками, даруючи своїм мистецтвом радість, втіху й розраду у їх суворих житейських буднях. Піснею розповідає й про себе, бо вона найкрасномовніша. Кожен концертний номер - вигранене слово, що на дужому крилі мелодії проникає аж до серця, заставляє плакати й сміятися, а ще думати, гордитися, любити своє, рідне. У цьогорічній концертній програмі калинян буяла весна (українська народна пісня в обробці А. Авдієвського «Весняний шум») і вчувалися громи горобиної ночі (українська народна пісня на слова Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»), молодь танцювала «Рогозу» й запальну грабарівську польку, радістю й печаллю врунилися закохані серця («Вітре буйний» (муз. В Захарченка, сл. Т. Шевченка), «Посіяла василечків» (муз. Г. Левченка, сл. народні)). А запальний «Гопак» потужно стверджував: «Сильному, вродливому козацькому роду бути!»

Холодна дощова весна цього року заставила неабияк хвилюватися учасників й організаторів цього мистецького дійства. Свинцеві хмари грізно облягли співоче поле й у день свята, а за кілька хвилин до початку дійства полосонув дощ. Проте з Божої милості й щирого бажання людей «Калинові гуляння» відбулися, й жодна краплина більше не впала на землю. Коли «Калина» співала «А ми тую червону калину піднімемо, а ми нашу славну Україну розвеселимо», над полем засяяло сонце. А коли маестро Левченко диригував своєю улюбленою піснею «Лелеча доля», низько над землею пролітав лелека. Символічно й трепетно до болю!  Може, то особлива енергія добра, яка живе в нашій незрівнянній українській пісні, зупинила зливу? Певно, що так! А ще воля добрих і талановитих людей, які піснею славлять життя і благословляють долю на щастя, на любов, на многії і благії літа!

 

Вікторія Гайдамака, педагог, учасниця хору «Калина»

10 трав.

7 квітня в Полтаві відбулася знаменна подія –   відкриття першого в Україні повноцінного  пам’ятника видатному гетьману України І.С. Мазепі. Цього дня до Полтави завітали перші особи нашої держави, представники різних політичних партій та громадських організацій. Площу біля Успенського собору заполонили тисячі містян.

Відкриття пам'ятника І.Мазепі

Пісенною візитівкою свята став український народний хор «Калина» ПНПУ імені В.Г. Короленка (художній керівник заслужений діяч мистецтв України, професор Г.С. Левченко), у виконанні якого прозвучали такі твори, як «Молитва за Україну» М. Лисенка, «Ой у лузі червона калина похилилася», а Гімн України разом з калинянами співав Президент України П. Порошенко.

Відкриття пам'ятника І. Мазепі

Як сказала в інтерв’ю учасниця хору С. Довженко, «українці мусять знати свою власну історію і пишатися такими постатями, як І. Мазепа, який присвятив ідеї звільнення України з-під колоніальної залежності північного сусіда усе своє життя». Народ повинен шанувати своїх героїв, цінувати їхню жертовність і патріотизм, пам’ятаючи слова Великого Кобзаря: «В своїй хаті й своя правда, і сила, і воля». Яскравим свідченням відродження нашої національної свідомості, зцілення від багатовікової хвороби меншовартості й безхребетності  стало відкриття в Полтаві пам’ятника І. Мазепі.

 

 

В. Гайдамака, учасниця колективу

26 квіт.

З нагоди відзначення 25-річчя Незалежності України, Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка бере участь в челенджі «Free Ukraine 25». Прийнявши естафету, кожен її учасник повинен записати на відео виконання Державного Гімну України та викласти це відео в мережі Інтернет. Приймаємо естафету від Львівського міського палацу культури імені Гната Хоткевича та передаємо естафету учасникам першого обласного молодіжного проекту «Полтавщина Великодня», Полтавській спеціалізованій школі I-III ступенів № 3, Всеукраїнській громадській молодіжній організації «Національний студентський союз» та Канадській капелі бандуристів (м. Торонто).

Нехай участь у цьому челенджі об’єднає українців у прагненні збудувати єдину могутню, незалежну Україну!

Слава Україні!

Сторінка 1 з 7

Новини

До свого гніздечка, до рідної хати

До свого гніздечка, до рідної хати

У рідне село Грабарівку вчотирнадцяте завітав заслужений діяч мистецтв України професор ПНПУ імені В.Г. Короленка Г.С. Левченко зі своїми вихованцями – учасниками українського народного хору «Калина». У дарунок везли найдорожче, найсвятіше –...

Читати

Калиняни привітали видатного українця пана Богдана Гаврилишина з 90-річчям

Калиняни привітали видатного українця пана Богдана Гаврилишина з 90-річчям

Калиняни привітали видатного українця пана Богдана Гаврилишина з 90-річчям 19 жовтня 2016 року в столичному Палаці мистецтв "Україна" Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка взяв участь у великому благодійному...

Читати

Калинові гуляння 2016

Калинові гуляння 2016

Важкі дощові хмари звисали над тополями, несміливо визирала із зелені узбіч розквітла бузина, а два сучасних автобуси уперто рухалися туди, де в останню суботу травня ось уже 13 років...

Читати

Відкриття пам’ятника І. Мазепі

Відкриття пам’ятника І. Мазепі

7 квітня в Полтаві відбулася знаменна подія –   відкриття першого в Україні повноцінного  пам’ятника видатному гетьману України І.С. Мазепі. Цього дня до Полтави завітали перші особи нашої держави, представники...

Читати

Free Ukraine 25

З нагоди відзначення 25-річчя Незалежності України, Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка бере участь в челенджі «Free Ukraine 25». Прийнявши естафету, кожен її учасник...

Читати

На даний момент 138 гостей на сайті

Всього відвідувань сайту: разів